מה צריך לדעת לפני שמתחילים קורס מנהלי רשתות ואבטחת מידע?


פורסם בתאריך 20 ביולי 2016 – 10:12 | מאת חינוך ישראל

בין התחומים היותר מבוקשים ונחוצים בעולם ההיטק הוא ניהול רשתות ואבטחת מידע. הרי קיימים כל מיני מקצועות בתחום ההייטק: פיתוח תוכנה, מובייל, ווב, קידום אתרים ורשתות/ תשתיות. תחום זה נחשב לחשוב במיוחד בשל היותם של אנשי אבטחת המידע אחראיים על כל כך הרבה דברים בארגון תחתיו הם עובדים ולכן לקורס יש חשיבות עצומה שתבוא לידי ביטוי בשלב מאוחר יותר. ניתן בצורה רחבה לחלק את המעסיקים בישראל לשני סוגים:

  1. חברות הייטק – חברות העוסקות פיתוח מוצר טכנולוגי כלשהו.
  2. חברות שזקוקות לאנשי הייטק בשל השימוש הנרחב במחשבים במשק הישראלי ובעולם כולו.

מכיון והיום מערכות ההפעלה של המחשבים והשרתים מתקדמות ומורכבות מאוד ויש בהן המון פיצ׳רים, אנו זקוקים לאותם אנשים – מנהלי רשתות ואבטחת מידע. תפקידם לתחזק את המערכת הממוחשבת ולבצע קשת רחבה של פעולות להן העסק או הארגון זקוק. לכן, אם התחום מעניין אתכם הנה כמה דברים שחשוב לדעת לפני שמתחילים קורס מנהלי רשתות ואבטחת מידע.

  • מבחני הסמכה בינלאומיים בתחום ניהול רשתות – מדובר באחד הקריטריונים הכי חשובים בבחירת הקורס, אם לא החשוב ביותר. חשוב להסביר ולהבין מהי בכלל הסמכה?. ובכן מדובר במצב שבו חברה מסוימת נותנת לאדם תעודה המוכיחה כי אותו אדם יודע ומבין בתחום הזה. מדוע אותה הסמכה חשובה בתחום ניהול רשתות ואבטחת מידע?. ראשית יש מעט מאוד חברות שיכולות לספק את אותה הסמכה וביניהן – Microsoft ו – Cisco. מבחנים אלו מוכרים בכל העולם. שנית, מבחנים אלו בוחנים את רמת הידע והכישורים של אותו אדם שעבר אותם.
  • מרצים – עלינו לבחור בקורס שבו המרצים רכשו את הניסיון המעשי המתאים הן בישראל והן בעולם, זאת בכדי שנוכל לצאת מהקורס עם כל הכלים והמיומנויות הנושקים לתחום זה.
  • מה לומדים – בגדול, עלינו לבחור בקורס שהתכנים המועברים בו משלבים ידע יישומי וכלים פרקטיים, זאת בכדי שבסיום הקורס ועם תום ההסמכות, נוכל להשתלב בשוק העבודה.

המסלול של האקריו שנקרא אבטחת מידע ומנהלי רשתות נחשב לאחד המסלולים המקצועיים, המובילים והטובים בתחום. טרם מתחילים את התהליך כל מועמד עובר שלבי מיון ייחודיים בהם נבדקת התאמתו. בנוסף, המסלול מתאים גם למי שאין לו ניסיון בתחום ומשלב קשת רחבה של הכשרות מעמיקות ביניהן ניהול רשתות מחשבים ואבטחת מידע, לינוקס וסיסקו, Exchange 2013, Windows Server 2012 ועוד – נושאים שנותנים לסטודנטים יתרון בולט ויסייעו לו בעתיד במגוון דרכים.

הוספת תגובה