כך תתכוננו היטב למבחן אמי"ר!


פורסם בתאריך 14 באוקטובר 2015 – 16:36 | מאת חינוך ישראל

מבחן אמי"ר הוא מבחן סף, לכל אדם המעוניין לגשת ללימוד תואר ראשון במוסד אקדמי כלשהו. המבחן קובע את רמת האנגלית שלכם, ועל פי הציון שתקבלו בו יוכלו לשבץ אתכם לקורס אנגלית במוסד האקדמי בו תלמדו. תלמידים שקיבלו ציון גבוה, יהיו פטורים מקורסים באנגלית באקדמיה, ולהפך- ציון נמוך במבחן אמי"ר פירושו השלמת קורסים באנגלית.

מה בודקים במבחן אמי"ר? מבחן אמי"ר בא לבדוק את הנבחן בשלוש מיומנויות עיקריות בשפה האנגלית: ניסוח מחדש של טקסטים, הבנת הנקרא והשלמת משפטים המתייחסים לטקסטים. בדומה למבחן הפסיכומטרי, מבחן אמי"ר מוגבל בזמן. מהרגע שקיבלתם את הטופס ליד, תיוותר לכם פחות מדקה לענות על כל שאלה. אם כן, כיצד תעברו את מבחן אמי"ר ותקבלו פטור מקורסים באנגלית? במאמר זה נעמוד על מגוון האפשרויות ללימוד לבחינה.

שיטות לימוד למבחן אמי"ר

בכל מבחן נראה כאלו המעדיפים ללמוד באופן עצמאי , ולעומתם כאלו ש"הולכים על בטוח" ונרשמים לקורס הכנה המדרבן אותם ללמוד ביתר מרץ. קיימות מספר אפשרויות ללימוד לקראת המבחן:

  • קורס הכנה למבחן- מבחן אמי"ר הוא מבחן חשוב ברמה אקדמית ולכן מומלץ להיערך לקראתו בהתאם. קורס אמי"ר מחייב אתכם לבצע תרגול רב, סימולציות ובעצם מכין אתכם למבחן באופן הטוב ביותר. למרות שמדובר במסגרת יקרה, קורס מקצועי הוא הדרך הקצרה לקבלת ציון גבוה בבחינה.
  • תרגול עצמאי- יש רבים המעדיפים ללמוד למבחן אמי"ר באופן עצמאי ע"י תרגול אישי. ניתן לרכוש ספר הכנה למבחן המאפשרים לתרגל קריאה וכתיבה באנגלית וכן שאלות אמריקאיות דומות לאלו שיופיעו בבחינה. יחד עם זאת, יש לדעת שלימוד ותרגול עצמאי מתאימים בעיקר לבעלי המשמעת העצמית, המסוגלים להתמיד וללמוד לבד במשך שעות. הם יוכלו להפיק את מירב התועלת משיטת לימוד זו.
  • למידה באמצעות תרגול אונליין- ניתן לשלב בין שתי השיטות הנ"ל ולבצע תרגול אונליין באתרי אינטרנט מתאימים. יש הנרשמים לקורס אינטרנטי המאפשר להם לתרגל בזמנים הנוחים להם, ויש המבצעים תרגילים אקראיים לשיפור אוצר המילים והבנת הנקרא באנגלית. כל אלו מהווים מסגרת נוחה להכנה למבחן אמי"ר, אך גם הם דורשים מידה מסוימת של משמעת.
  • פתירת חלק האנגלית בפסיכומטרי- כיוון שמבחן אמי"ר דומה מאוד במבנהו למבחן הפסיכומטרי, תוכלו לנסות להיכנס לסימולציות ולמבדקי פסיכומטרי, לדלג על החלקים האחרים ולהתמקד רק באנגלית.

תרגולים אונליין, ספר הכנה מקיף ופתרונות מפורטים

בכל פעם שתתרגלו את האנגלית שלכם, בין אם מדובר בתרגולים אונליין, ובין אם בתרגול אוצר מילים בספר ההכנה שלנו- תהיו מוכנים קצת יותר למבחן האמיתי. קורס ההכנה של ניב רווח וספר אמי"ר מעניק לכם את כל הכלים החשובים לקראת הבחינה: אינספור תרגילי הכנה למבחן אמי"ר, הכרת מבנה הבחינה, המלצות לניהול זמן במהלך הבחינה, טכניקות להשלמת משפטים ועשרות מקבצי תרגול. בסוף ספר אמי"ר תוכלו למצוא פתרונות מלאים ומפורטים. ניתן להוסיף להזמנה גם ספר אנגלית המכיל אלפי ערכים, לשיפור אוצר המילים.

עם תרגולים אונליין, תרגולים בספר ההכנה ושיפור אוצר המילים, תגיעו מוכנים לבחינה, ותעברו אותה בהצלחה!

מעוניינים בפרטים נוספים על קורס ההכנה שלנו? צרו קשר עוד היום!

הוספת תגובה