מתלבטים על לימודי חינוך? אז למי זה מתאים?


פורסם בתאריך 20 ביולי 2015 – 15:22 | מאת חינוך ישראל

הצורך להשפיע ולהותיר חותם חיובי על הסביבה הוא טבע אנושי הקבוע בנפשו של כל אחד מאתנו. אבל יש מי שבוחר למנף את נטייתו האישית, להרחיב אותה ולהפוך לבעל השפעה של ממש על עיצוב הדור הבא. לימודי תואר ראשון בחינוך הם השער המאפשר לממש את גרעין ההשפעה הפוטנציאלי הטמון בתוכנו ולהגשימו. אם גם לכם יש אידיאל, חזון ויכולות פנימיות מרשימות, מקומכם כאן.

למה חינוך?

מקצוע ההוראה עוסק באופן רשמי בהקניית חומר לימודי, מיומנויות למידה והרגלי התנהגות נאותים. אך בפועל, מורה איננו עוסק בעבודה טכנית גרידא, בדומה לעוסקים בקשת נרחבת של מקצועות אחרים. מורה, לפני ואחרי הכל, מהווה מודל לחיקוי בעיני התלמידים והמסרים הבלתי מכוונים שהם עשויים לספוג ממנו עולים בערכם על המסרים המכוונים שיבחר להעביר להם. השפעתו הבלתי מודעת של המורה באה לידי ביטוי באופן משמעותי ביותר כאשר הוא עוסק בחינוך חתכי הגיל הצעירים יותר, אך לדמותו השפעה מכרעת גם על עיצובם של תלמידים בוגרים יותר.

לימודים לתואר ראשון בחינוך

ניתן לבחור בלימודי חינוך בלבד, אך מי שמעוניין להפוך למורה יצטרך לשלב גם לימודים לתעודת הוראה. לימודים לתואר ראשון בחינוך והוראה יכללו לימודי תיאוריה ולימודים עיוניים במקביל להתנסות בשטח. מרבית מסלולי הלמידה בתחום זה מאפשרים לסטודנטים להרכיב תכנית לימודים מותאמת אישית אשר עונה באופן אופטימלי על העדפותיהם ועל נטיותיהם האישיות. באופן זה, סטודנט יוכל לבחור להתמקד בתחומי המושכים את ליבו, כמו חינוך לגיל הרך או החינוך המיוחד, ולמצות את המיטב שבו. בנוסף, בלימודי חינוך תמצאו מבחר קורסים משולבים המאפשרים לסטודנט לשלב את לימודי החינוך עם תחומים שונים במדעי החברה ולהכין את מיטב הכלים להתמודדות בכיתת תלמידים תוך הבנה מעמיקה לנפשם ולנטיותיהם האישיות. כמו כן, תוכלו להתמקד בלימודי הוראה במקצוע החביב עליכם כמו שפות, היסטוריה, מתמטיקה לחטיבת הביניים ולתיכון, ביולוגיה, פיזיקה, כימיה ועוד. האפשרות לשלב בין לימודי החינוך ללימודי ההוראה פותחת בפני הסטודנטים צוהר לעולם שלם של ידע בחינוך במקביל ללימוד מעמיק על דרכי הוראה שונות ומגוונות אשר מספקות למורה העתידי את הקרקע הבטוחה ביותר ליציאה לדרכו בשדה ההוראה והחינוך.

עבודה בתחום החינוך

מבחר המשרות הקיים בשוק והביקוש הגובר לאנשי הוראה מקצועיים הופכים את סוגיית ההשמה לפשוטה יחסית. בוגרי תואר ראשון בחינוך ובהוראה יוכלו למצוא את מקומם בהתאם לתחום התמחותם כאשר הסטודנטים שבחרו לשלב לימודי חינוך והוראה יוכלו להשתבץ כמחנכים וכמורים במערכת החינוך ולהוציא אל הפועל את הידע שרכשו במהלך לימודיהם.

מהם תנאי הקבלה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בחינוך ובהוראה משתנים בין מוסד למשנהו. חלק ממוסדות הלימודים יתייחסו אל שקלול ציוני הבגרות והפסיכומטרי כתנאי סף לקבלה ואילו אחרים עשויים להסתפק במוצע ציוני הבגרות שלכם, בריאיון קבלה, בציוני מבחנים יזומים או בציוני מכינה ללא צורך בציון פסיכומטרי. מי שאיננו עומד בקריטריונים הדרושים יוכל לפנות ללימודים במכינה ללימודי חינוך.

הוספת תגובה